20 Opening van gebedspunte vir die erediens

4
44393

Psalms 75: 1 loof ons, o God, loof ons, loof ons, dat u Naam naby u wonders is.

Hoe u 'n diens open, bepaal hoeveel van die manifestasie van God se teenwoordigheid u in daardie diens sien. Vandag het ek 'n paar openingspunte vir die erediens saamgestel. Hierdie openingsgebedspunte sal u voorberei op die beweging van God in daardie diens. Dit sal ook die voorbereiding van die Kerklede en kerkwerkers om van God te ontvang. 'N Kerk is 'n geestelike plek, daarom moet geestelike voorbereidings getref word om die seëninge van God in daardie diens te maksimeer. Elke keer as u met 'n doelgerigte en kragtige openingsgebedsessie begin, is u verplig om getuienisse te sien in die lewe van die lidmate. My gebed vir u is hierdie, u kerk dienste sal nooit weer vuur skiet in Jesus Naam nie.

5 Voordele van die opening van gebedspunte vir kerkdienste

1) Danksegging: Dit is altyd wys en goed om God te waardeer vir die sukses van die vorige diens. As ons leer dat God die vorige een waardeer, sorg Hy vir die res. Ons moet dus begin danksegging gebede, moet ons Hom bedank vir die sukses van die vorige eredienste, vir sy duidelike teenwoordigheid en vir die talle getuienisse wat ons in die vorige dienste gesien het.


Nuwe boek deur pastoor Ikechukwu. 
Nou beskikbaar op Amazon

2). Sy teenwoordigheid: Die teenwoordigheid van God in elke erediens is al wat ons nodig het om wonderwerke en tekens en wonders te sien. Ons vra om Sy duidelike teenwoordigheid in ons kerkdiens. Dit is baie belangrik, want in die teenwoordigheid van God is daar vryheid, berge word beweeg deur Sy teenwoordigheid. As 'n diens versadig is deur God se teenwoordigheid, kan geen duiwel daardie diens in Jesus se naam manipuleer nie.

3) Die Woord: Ons moet vroegtydig in die diens bid. Die woord van God in elke diens is God se instrument van verandering en transformasie in elke diens. Die woord van God moet vars, kragtig en tydig wees. Die woord van God moet die krag van God dra om die mense te genees, te red en te herstel. Dit is die rede waarom ons moet bid vir die vars woord voordat die diens begin, en ons moet God vra om Sy vars woord in die mond van sy dienskneg te plaas terwyl Hy die mense dien.

4) Vir menigtes: Ons moet bid dat menigtes na ons kerkdiens sal stroom net soos dit gebeur het in Handelinge 13:44, toe byna die hele stad bymekaargekom het om die woord van God te hoor. Wanneer moet ons die Here vra om die hele stad, gemeenskap en dorp op te roep om die stem van die Here in die kerk te hoor.

5). Persoonlike ontmoetings: Sonder goddelike ontmoetings is geen diens die moeite werd om te kom nie. Om sonder 'n ontmoeting kerk toe te gaan, is soos om hospitaal toe te gaan sonder om u genesing te ontvang. Daarom moet ons bid dat die mense hul eie ontmoetings sal ontvang, dat siekes genees sal word, dat verlorenes gered kan word, en dat moedelooses aangemoedig sal word. Ons moet bid dat God almal sal besoek wat in die diens opdaag.

Wanneer ons hierdie openingspunte vir die erediens betree, sal ons sien dat die magtige hand van God in ons dienste verskyn.

Gebedspunte

1. Vader, dankie dat u menigtes in ons diens (e) bymekaargemaak het en dat u elke aanbidder 'n ontmoeting met die lot via u Word-Psa gegee het. 118: 23

2. Vader, dankie dat u al ons nuwe bekeerlinge in die geloof en in hierdie kerk gevestig het sedert die begin van die jaar - Joh. 10:28

3. Vader, dankie dat u elke vesting van die hel vernietig het teen die voortdurende groei van hierdie kerk - Mat. 16:18

4. Vader, dankie vir die stilte van elke stem wat probeer om mense te manipuleer om na hierdie Kerk te kom, wat gelei het tot die inval van menigtes - Tit. 1: 10-11

5. Vader, ons besluit uitspraak oor alle sataniese manipulasies wat daarop gemik is om die groei van hierdie Kerk te stuit, wat lei tot die versameling van volgehoue ​​menigtes hierdie komende Sondag - Exo 12:12.

6. Vader, open hierdie week die hart van elke kontak op die oesveld vir die evangelie, waardeur baie mense na Christus en hierdie kerk lei - Handelinge 16:14
7. Vader, laat die stem van die Heilige Gees die stem van elke vreemdeling wat die nuwe bekeerlinge en nuwe lidmate wil manipuleer, tot stilstand bring in hierdie Kerk - Joh 10: 5

8. Vader, laat daar eerskomende Sondag 'n herverkondiging van Handelinge 13:44 in hierdie kerk plaasvind - Handelinge 13:44

9. Vader, laat elke weerstand teen die volledige aflewering van die agenda vir die profetiese kerk vernietig word, wat lei tot die versameling van rekordmassas hierdie komende Sondag - Mat. 16:18

10. Vader, versamel vanaand menigtes in ons Midweek-diens en gee elke aanbidder 'n ommekeer met u woord - Psa. 65: 4

11. Vader, gee al ons nuwe bekeerlinge 'n getuienis van 'sodra ek blind was, nou kan ek sien' ', sodat hulle gevestig kan word in die geloof en in hierdie Kerk vir die lewe - Joh. 9:25

12. Vader, laat die ywer van die Here elke lidmaat verteer om hierdie week die verlorenes met passie na te jaag, wat lei tot die inval van menigtes in die koninkryk en hierdie Kerk hierdie Sondag - Joh. 2:17

13. Vader, laat u reaper-engele hierdie week oor ons oesveld gaan en vernietig alle sataniese vestings wat die volk teenstaan ​​om gered te word - Op. 12: 7-8

14. Vader, maak hierdie week die oë oop vir elke kontak op die oesveld om hierdie kerk te sien as hul God-geordende toevlugsoord en daarmee lewenslank hier te bly - 2 Sam. 7:10

15. Vader, laat die Heilige Gees ons vlieërs en traktaatjies inasem en hulle verander in geestelike magnete; en sodoende blywende menigtes in die komende Sondag - Sag. 4: 6

16. Vader, verander al ons nuwe bekeerlinge en nuwe lidmate in aktiewe dissipels van Christus, en lei dus baie na Christus en hierdie Kerk die komende Sondag - Joh. 4: 29/39

17. Vader, lei die stappe van elke geteisterde Wenner hierdie Sondag terug na hierdie kerk en skenk hulle met hul terugkeer 'n welkome pakket met benydenswaardige getuienisse - Is. 51:11

18. Vader, laat u magtige hand voortgaan met al ons nuut aangeplante kerke vir volhoubare groei en uitbreiding - Wet. 2:47

19. Vader, laat die Heilige Gees afkom as 'n 'Magtige, stormende wind' wat hierdie komende Sondag ongekende menigtes in hierdie Kerk oproep - Num. 11:31

20. Vader, laat u dade in hierdie Kerk in die buiteland geluister word soos op die Pinksterdag, en stel sodoende die komende Sondag ongekende menigtes in hierdie Kerk op - Handelinge 2: 6/41

 

KKYK ALTYDAG SPREEKTUIS TV OP JUGTUBE
SUBSCRIBE NOU

4 KOMMENTAAR

  1. Ek wil graag die Bybelse bewys hiervoor weet? Die meeste kerke is vandag bang om te preek en wil nie sonde vir sonde uitroep nie (seksuele afwyking, moord op baba's) en vertrou te veel op emosionaliteit en 'n valse humanistiese lewensbenadering (wees 'n beter mens en wees gaaf met almal).

    Christus het 'n swaard gebring. Waar in die Bybel staan ​​daar dan dat ons moet bid soos u sê?

VERLANG 'N ANTWOORD

Voer asseblief u kommentaar in!
Voer asseblief jou naam hier in

Hierdie webwerf gebruik Akismet om spam te verminder. Leer hoe jou opmerking verwerk is.