5 redes waarom elke Christen moet evangeliseer

0
800

Vandag gaan ons te doen hê met 5 redes waarom elke Christen moet evangeliseer. Evangelisasie is nie soos in die ou tyd nie. Baie kerke maak gebruik van die boodskap van voorspoed dat die plek van ons primêre opdrag as gelowiges ongedaan gelaat word. Ons moet terugkeer na ons plek van primêre toewysing as kerk en as gelowiges. Die boodskap van Christus moet uitbrei na die diepste en uiterste deel van die wêreld.

Die boek van Matteus 28: 19-20 Gaan dan heen, maak dissipels van al die nasies en doop hulle in die Naam van die Vader en die Seun en die Heilige Gees, en leer hulle om alles te onderhou wat Ek julle beveel het; en kyk, ek is altyd by julle, tot aan die einde van die eeu. ”  Dit was die groot opdrag wat Jesus gegee het toe hy op die punt was om na die hemel op te klim. Hy het gesê dat ons die wêreld in moet gaan en alle nasies dissipelskap moet maak; hulle moet gedoop word in die naam van die vader, seun en die heilige gees. Dit was die groot opdrag wat Christus Jesus gegee het.

Baie gelowiges en kerke het egter van hierdie opdrag afgewyk. Die preek van voorspoed het evangelisasie oorheers. Evangelisasie moet in ons kerke as voorrang geniet word. Elke kerk en individu moet die goeie nuus verkondig en na mense uitreik. Die verlossing is nie bedoel om opgehoop te word nie, dit moet versprei word. Christus het nie gekom vir mense wat gered is nie; sy missie was vir die ongereddes.

KKYK ALTYDAG SPREEKTUIS TV OP JUGTUBE
SUBSCRIBE NOU

Wat is die redes waarom evangelisasie in ons kerke en deur alle Christene geprioritiseer moet word? Kom ons beklemtoon vinnig vyf redes waarom alle Christene moet evangeliseer.

Dit is 'n gebod deur Christus Jesus

Matteus 28: 19-20 Gaan dan heen, maak dissipels van al die nasies en doop hulle in die Naam van die Vader en die Seun en die Heilige Gees, en leer hulle om alles te onderhou wat Ek julle beveel het; en kyk, ek is altyd by julle, tot aan die einde van die eeu. ”

Dit was die groot opdrag wat deur Christus Jesus beveel is. Hy het vir die apostels en almal wat sy hemelvaart na die hemel meegemaak het, gesê dat aan hom alle mag in die hemel en op die aarde gegee is; daarom moet ons in die hele nasie ingaan en dissipelskap maak; ons moet hulle doop in die naam van vader, seun en heilige gees . En ons moet hulle leer om alles te onderhou wat Hy ons beveel het om te doen.

Die sending van Christus kon nie in sy twee jaar in die bediening uitgevoer gewees het nie; daarom het Christus diegene wat die saligheid ontvang het, opdrag gegee om na die buiteland te gaan en die goeie nuus aan ander mense te verkondig. Een groot rede waarom ons moet evangeliseer, is omdat dit 'n gebod was wat Christus Jesus aan ons gegee het. Wat evangelisasie betref, het ons geen keuse nie; dit is verpligtend, dit is verpligtend vir elke gelowige.

As gevolg van die dood van Christus

Die Skrif in die boek Johannes 3:16 Want God het die wêreld so lief dat Hy sy eniggebore Seun gegee het, sodat elkeen wat in Hom glo, nie verlore mag gaan nie, maar die ewige lewe kan hê. Die sending van Christus Jesus is nie net vir 'n minderheid of 'n spesifieke groep mense nie. Dit is 'n universele missie. Hy het vir elke mens gesterf en sy dood het 'n nuwe verbond vir die mensdom geopen.

Hierdie goeie nuus moet in wese na die buiteland versprei word. Elke man en vrou moet daarvan weet en daarvan hoor. Elke dorp, elke dorpie moet tot die insig kom wie Christus is, en hulle moet in staat wees om die verbond van die ewige lewe deur Jesus in te sluit. God wil nie die dood van 'n sondaar hê nie, maar bekering deur Christus Jesus. Maar hoe sal mense dit leer ken as hulle Jesus nie eers ken nie? Dit verklaar waarom evangelisasie vir ons as gelowiges baie belangrik is.

Omdat Jesus die weg, waarheid en Lig is

Johannes 14: 6 Jesus sê vir hom: Ek is die weg, die waarheid en die lewe. Niemand kom na die Vader behalwe deur My nie.

Ongeag hoeveel jare ons op aarde deurbring, die lewe daarna is langer. Dit verklaar waarom 'n man alles moet doen om 'n plek in die paradys te verseker. Intussen kan nie een van ons goeie dade ons 'n plek in die koninkryk van die vader besorg nie. Die Skrif verklaar dat Jesus die enigste weg na die vader is; niemand gaan na die vader behalwe deur Christus nie.

Wie sy of haar naam in die boek van die lewe moet laat opskryf, moet aanvaar dat Christus die heer en verlosser is. Slegs dan kan enige mens God sien. Die onus rus op ons as gelowiges om te verseker dat ander mense hierdie waarheid ken, sodat hulle ook gered kan word.

Ons groei beter in Christus as ons evangeliseer

As ons as gelowiges evangeliseer, groei ons meer in Christus. Hoe meer ons probeer om ander mense te wys wie Christus is, hoe beter verstaan ​​en openbaar ons Christus. Ons groei as Christene hang af van hoeveel siele ons tot die hemelse bekeer. Ons kry 'n dieper begrip en insig van God wanneer ons na ander mense gaan evangeliseer. En omdat ons God se sake doen, sal die vader ons besigheid nie ongedaan laat nie.

Omdat ons ander liefhet net soos Christus beveel het

Matteus 22:36 Meester, wat is die groot gebod in die wet? ” Jesus sê vir hom: 'Jy moet die HERE jou God liefhê met jou hele hart en met jou hele siel en met jou hele verstand.' Dit is die eerste en groot gebod.

Omdat Christus ons beveel het om ons naaste lief te hê soos onsself. Ons moet probeer om die goeie nuus van Christus aan hulle te verkondig omdat ons wil hê dat hulle gered moet word. Soos ons die gratis gawe van verlossing ontvang het, so moet ons dit ook gratis aan ander gee. As ons gered is, is daar soveel siele wat na ons kyk om gered te word, dat ons dit nie kan bekostig om hulle in die steek te laat nie. Ons moet Evangeliseer, ons moet die evangelie versprei.

 

 


VERLANG 'N ANTWOORD

Voer asseblief u kommentaar in!
Voer asseblief jou naam hier in

Hierdie webwerf gebruik Akismet om spam te verminder. Leer hoe jou opmerking verwerk is.